מהי תוכנית עסקית לדוגמא

תוכנית עסקית היא אחד הדברים החשובים בכל עסק בטרם פעילותו העסקית.

באמצעות קביעת תוכנית עסקית ניתן לקבוע את היעדים והמטרות של העסק במהלך פעילותו העסקית ולהציב לו יעדים שהוא צריך להגיע אליהם לאחר תקופה מסוימת.

לתוכנית עסקית השפעה מכרעת על פעילות העסק ולכן כשבונים אותה יש צורך בעזרה של רו"ח או יועץ עסקי מקצועי ומנוסה שיתאים לכם תוכנית עסקית בהתאם לצרכי העסק.

כדי לדעת אילו דברים חשובים צריכים להופיע בתוכנית עסקית לדוגמא, חשוב לראות כמה שיותר תוכניות עסקיות לדוגמא ותבין מה הן צריכות לכלול בתוכן בטרם תבנה אחת כשלך.


תרשים תוכנית עסקית על לוח

חשיבות תוכנית עסקית לעסק

כל עסק בין אם הוא בתחילת דרכו או במהלך דרכו המקצועית חייב תוכנית עסקית ומפורטת שכוללת יעדים ומטרות העסק, הוצאות מכירות ושיווק העסק, ההכנסות הצפויות לעסק, הרווח התפעולי והגולמי של העסק וכן הרווח התזרימי לאחר המס.

באמצעות פירוט זה ניתן לדעת היכן העסק עומד ומה מצבו הפיננסי. כל עסק אשר נפגש עם רו"ח או יועץ עסקי על מנת לבנות תוכנית עסקית לעסק רואה תוכנית עסקית לדוגמא של עסקים אחרים.

באמצעות תוכנית עסקית לדוגמא של עסקים אחרים לאחר מכן של העסק עצמו ניתן להבין עד כמה היא חשובה לכל מהלך פיננסי שאנו עומדים לעשות.

באמצעות תוכנית עסקית לדוגמא ניתן להתאים תוכנית נכונה ומתאימה לעסק שהוא יוכל לעמוד ביעדיה ואף לסיים את הרבעון עם רווח גבוהה.

אך חשוב לקחת בחשבון את ההוצאות השונות כגון: הוצאות השקעה על העסק, הלוואות ועוד מדי חודש כולל הוצאות תקורה הכוללות: הוצ' שונות של העסק כגון: טלפון, משכורות לעובדים, תוכנות, שכירות, חשמל, ארנונה, ביטוח, פרסום, דלק, הפשרות לפנסיה ועוד.

את התוכנית העסקית בונים ל-3 שנים קדימה וחשוב לעמוד ביעדים מדי חודש על מנת לא להיכנס להפסדים ולהוצאות.

 

פתק-שכתוב-עליו-חשוב-באנגלית (Copy)

 

בחירת תוכנית עסקית לדוגמא בהתאם לפורמט התוכנית

באמצעות תוכנית עסקית לדוגמא תוכלו לבנות לכם תוכנית נכונה בהתאם לצרכים האישיים של העסק שלכם. תוכנית עסקית לדוגמא חייבת לכלול את כל הנתונים והתחזיות הריאליים שהעסק עלול להיתקל בהם.

אם למשל העסק שלכם הוא בית קפה או מסעדה, תצטרכו לקחת בחשבון את כל ההוצאות שיהיו לכם בטרם הרווחים מהעסק ולהיות מוכנים לכך.

תוכנית עסקית שונה מעסק לעסק, למשל לחברת פרסום דיגיטלי יש פחות הוצאות ממסעדה או בית קפה, יש לה את ההוצאות הקבועות של העסק כולל משכורות ושכירות של העסק עצמו, אך היא לא צריכה להוציא כספים רבים על קניית מאכלים ושתייה באלפי שקלים לעסק.

באמצעות תוכנית עסקית לדוגמא שתוכלו למצוא ברשת תוכלו לראות את כל ההוצאות  וההכנסות שצפויות לעסק במשך 3 השנים הקרובות, כאשר ההוצאות וההכנסות מחולקות לכמה סעיפים. בכל סעיף תצטרכו למלא את ההוצאות שיש לכם מדי חודש כולל ההכנסות והרווח התפעולי ותזרימי לאחר המס.

כך יהיה לכם סדר כמה הוצאות יש לכם מדי חודש וכמה הכנסות ובהתאם לכך תדעו להתנהל נכון פיננסית על מנת לא להיכנס למצבים של מינוס או במקרה הגרוע פשיטת רגל. עליכם לדאוג שהכנסות הצפויות לעסק תמיד יהיו גבוהות מהוצאות העסק. אם הדבר הפוך תפסידו ותכנסו למצבים קשים של מינוס ועם הזמן תגיעו לפשיטת רגל.

מה כוללת תוכנית עסקית לדוגמא?

בתוכנית עסקית לדוגמא תמצאו טבלה ל-36 חודשים קדימה שכוללת את הסעיפים הבאים:

סה"כ ההכנסות הצפויות לעסק– בסעיף זה יכללו כל ההכנסות העתידיות שאתם אמורים לקבל בעסק שלכם בגין מכירות מוצרים או שירותים.

הוצאות בגין מכירות- בסעיף הוצאות בגין מכירות יש לכלול את כל ההוצאות השיווק והפרסום על המוצרים או השירותים שאתם מציעים למכירה רכישות אחרות, שירותים חיצוניים או שירותים מקבלני משנה ועוד.

הוצאות רווח גולמי– בהוצאות רווח גולמי יכללו הוצאות התקורה השונות שכוללות: משכורות לעובדים, ניכויים ממשכורת למס הכנסה או ביטוח לאומי ועוד, הפרשות לפנסיה או קרן השתלמות, צרכים שונים של המשרד, תוכנות למשרד, הוצ' שכירות העסק, טלפון, חשמל, ארנונה, ביטוח, לרו"ח וייעוץ משפטי, יועץ עסקי, הוצ' דלק, פרסום, תיקונים, תחזוקה והוצאות שונות.

רווח תפעולי של העסק- בסעיף זה יכללו השקעות של העסק, החזרי הלוואות של העסק, מס הכנסה לעסק ועוד.

רווח תזרימי אחרי המס– כמו שהתחלנו מהכנסות הצפויות של העסק ובהמשך להוצאות העסק, יש גם לאחר ההכנסות והוצאות רווח תזרימי לעסק שאותו העסק בסופו של דבר מרוויח.

ברווח התזרימי נשאר הסכום שנותר לעסק לאחר ההוצאות השונות. זה הכסף שהכניס העסק נטו ועליו להסתדר איתו עד לחודש הבא.

האם תוכנית עסקית נחוצה לכל סוגי העסקים?

תוכנית עסקית לדוגמא נחוצה לכל סוגי העסקים החל מעסקים קטנים וזעירים שרוצים לפתוח עסק ואין להם מושג מה עושים, ועד עסקים בינוניים וגדולים שרוצים להתנהל נכון ולהרוויח יותר באמצעות מהלכים נכונים וקבלת החלטות נכונה. באמצעו תוכנית עסקית מתאימה יכולים העסקים להתנהל נכון לאורך שנים רבות ולהימנע מקבלת החלטות שגויה וצעדים הרסניים לעסק.

אילו דגשים שמה תוכנית עסקית לעסק?

בתוכנית עסקית לעסק הדגש הוא על הגעה לקהלי יעד ויצירת חשיפה.  ככל שהחשיפה גבוהה יותר כך ירכשו יותר לקוחות את המוצרים או השירותים שהעסק מציע.

התוכנית הפיננסית מציגה תיאור מדויק לפרטי פרטים של המצב הפיננסי של העסק בנקודות זמן שונות וכן את ההכנסות וההוצאות הצפויות לו. כמו כן, היא צופה מצבים שיש לקחת מראש ואשר עשויים להשפיע על הכנסות והוצאות העסק ואשר אינם תלויים בעסק עצמו אלא הם כוחות אל שלא בשליטתנו כגון: רעידת אדמה ועוד. בנוסף כאן תוכלו לקרוא על 6 נקודות שחייבות להיות בתוכנית העסקית שלכם.

 

נשמח לתאם פגישת ייעוץ חינם עבור בניית תוכנית עסקית מקצועית ומדוייקת לעסק שלך, לתיאום פגישה:

למה יש צורך בפניה ליועץ עסקי או רו"ח?

בניית תוכנית עסקית לדוגמא מצריכה פניה למומחה מקצועי ומנוסה מכיוון שהוא יודע לעשות את התהליך עבודה יחד איתכם ולצפות בדיוק איזה הוצאות והכנסות אמורות להיות בכל עסק. מעבר לזה, הוא מתעסק במספרים כל הזמן כך שיש לו מספיק ידע וניסיון לעזור לעסק לבנות תוכנית עסקית מתאימה בהתאם לצרכים האישיים שלו לתקופה ארוכה של עד 3 שנים. ללא עזרה של מומחה לא יוכל העסק לנבא ולחזות נכון את ההוצאות שצפויות לו במהלך השנים כולל ההכנסות בצורה מקצועית. רו"ח מקצועי או יועץ עסקי יעזור לכם לכתוב תוכנית נכונה ומקצועית ולא להגיע ללא הכירות מקדימה עם השוק וללא ידע מקצועי בתחום. התוכנית חיונית ונחוצה לכל עסק במיוחד לעסקים חדשים ומתחילים שלא ממש יודעים איך העסק עובד ועושים לא מעט טעויות מה שגורם להם לסגור את העסק תוך תקופה קצרה מבלי שמיצו אותו.

יתרונות תוכנית עסקית לדוגמא

באמצעות תוכנית עסקית לדוגמא יכול העסק ליהנות מהיתרונות הבאים:

קבלת החלטות נכונה- באמצעות תוכנית עסקית בהתאם לצרכי העסק מקבל החלטות נכונות ואינו נכנס למצבים שבהם הוא מפסיד כסף ושקשה לצאת מהם אח"כ.

להגדיל את רווחיות העסק- העסק לומד להגדיל את הרווחיות שלו בהתאם לצעדים נכונים וחכמים שמסתכלים קדימה ולוקחים בחשבון מצבים שונים ותקופות שונות שעליו להתמודד איתם.

אין הפתעות- עם תוכנית עסקית לדוגמא אין הפתעות בסוף כל חודש והעסק שומר על יציבות לאורך זמן רב.

יציבות לתקופה ארוכה- התוכנית מאפשרת לבעל העסק לשמור על יציבות לאורך זמן מבלי להיכנס למצבים של מינוס מתמשך או פשיטת רגל בהמשך.
רוצים פגישת ייעוץ חינם לבניית תוכנית עסקית? לחצו כאן

לפגישת ייעוץ חינם עם יועץ עסקי מומחה השאירו פרטים:

שולחן עבודה

מחיר תוכנית עסקית

בבואנו לבנות תוכנית עסקית לעסק חשוב שאיש מקצוע מנוסה או יועץ עסקי יבנה אותה ביחד עם בעל העסק.לפני שנדע מחיר תוכנית עסקית חשוב לדעת שתוכנית

קרא עוד »
תכנית עסקית כתובה על לוח

תכנית עסקית

  תכנית עסקית היא אחד מהדברים החשובים שכל עסק חייב שיהיה לו. בתכנית זאת כלולים מטרות, הגדרות, יעדים וחזון העסק לצד זמנים, כוח אדם, ניתוח

קרא עוד »
איש מחזיק לוח

איך כותבים תוכנית עסקית?

איך כותבים תוכנית עסקית מנצחת? כתיבת תוכנית עסקית מצריכה עזרה של איש מקצוע או יועץ עסקי. הכתיבה כוללת את הכנסות והוצאות העסק, מקורות מימון, הוצאות

קרא עוד »